You are here

Niezastąpione szlafroki na zimę

W okresie zimowym warto sięgnąć po szlafroki, które są cieplutkie i milutkie i wręcz niezastąpione podczas dłużących się chłodnych wieczorów. Nic więc dziwnego, że ta sympatyczna odzież jest tak lubiana przez obydwie płcie.

Na początek warto zwrócić uwagę, jak bardzo uniwersalne zastosowanie ma szlafrok. Można nosić go już od poranka, kiedy spieszymy się do pracy i wyskakujemy szybko z łóżka. Jeśli jest nam zbyt zimno podczas robienia śniadania czy marszu do łazienki, to warto zarzucić na siebie coś cieplutkiego. Co? Szlafrok oczywiście.

Dopiero po śniadanku, gdy już ubieramy się do pracy możemy odłożyć go na półkę. Także wieczorem, gdy weźmiemy kąpiel i chcemy jeszcze poczytać sobie gazetę lub wciągającą książkę, to chętnie sięgamy po szlafrok i zakładamy go na piżamę, w której jest nam zbyt chłodno.

Szlafroki nadają się znakomicie także wtedy, gdy wyjeżdżamy z domu i spędzamy noc w jakimś innym miejscu (na przykład u rodziny lub u koleżanki) albo w hotelu, a czasem także w szpitalu, co przecież także może się zdarzyć – czasami nawet jakieś zatrucie pokarmowe może nas tam przecież zawieść.

Szlafroki na zimę mogą być eleganckie, ale podobnie jak koce – mają nam zapewnić przede wszystkim ciepło. Są produkowane w ciekawych intensywnych kolorach i są dobrej jakości, przez co nawet po wielu praniach zachowują swój pierwotny wygląd. Oczywiście szlafrok nie musi być tylko pluszowy czy polarowy – może być także satynowy, tyle że wtedy nie będzie miał aż takiej zdolności zatrzymywania przy ciele ciepła, jak w przypadku dwóch pierwszych wyżej wymienionych materiałów.

Jeśli ktoś ma poczucie, że szlafrok odbiera mu coś z seksapilu, to dla kontrastu można sobie kupić kuszącą bieliznę nocną. Tyle, że także należy zainwestować w cieplejszą kołdrę.

Zimą nie dbamy tak bardzo o atrakcyjność i nie eksponujemy ciała tak mocno jak w okresie letnim, w związku z czym szlafroki wracają do łask. Warto z nich korzystać po to, aby nie wyziębiać i nie osłabiać swojego organizmu, tylko czuć się w pełni komfortowo. Zobacz więcej